OLDŘICHOVICE / Byl krásný slunečný den 1 záři a členové místní skupiny PZKO Oldřichovice zahájili v 15 hod. již 14. Dožínky na Fojství.

Dožínky byly velmi pečlivě připraveny. Přesně v 15 hod. se dal do pohybu slavnostní průvod v čele s krásným červeným traktorem. Průvod přivítali před vchodem do sálu gazdové Rudolf a Lenka Kluzowie, kterým byla připnuta „woniaczka“. Další program se přesunul na pódium, kde byl gazdům předán dožínkový věnec a chléb. A pak nastal čas na jejich taneční sólo, po kterém pohostili všechny návštěvníky koláčem a štamprlí.

Zpěvem a tancem bavili soubory Małe Oldrzychowice, Oldrzychowicki dziecka, kapela Romana Jakoubka. Velký ohlas měl také taneční soubor Forgatós Tagyüttes kteří přijeli z Maďarského Makó. Na louce předvedlo svůj um akrojógy duo: Dorotka a Jan Špalkové.

Jako hosté se zúčastnili primátorka Třince Věra Palkovská, generální konzul RP v Ostravě Janusz Bilski a senátor Jerzy Cienciała. Nechyběla ani výborná kuchyně s nabídkou hotových jídel, bramboráků, grilovaného masa, pečených koláčů a taky výborných zákusků.

Miloš Pala

 

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test