BYSTŘICE / První zářijová sobota se v parku u Domu PZKO v Bystřici konal ve znamení Hafiády. Jak napovídá název, tento den patřil všem milovníkům psů a jejich mazlíčkům, bez ohledu na rasu.

Pejsci soutěžili v několika disciplínách. Rivalita probíhala v kategoriích: poslušnost, o nejvořiškovatějšího voříška, TOP čistokrevňák, Freestyle, karneval-průvod masek, fešný senior, nejmilejší štěně, Miss/Mister nebo hafibojař roku. Zároveň probíhaly i pohybové závody: hafility, jízdá králů, lovení, vajíčko, stezka nástrah. Bojovalo se také o pohár Grand Prix, tedy o titul celkového vítěze Hafiády. Letos se celkové první místo podařilo získat Brixovi a Adéle Stonavské.

V rámci „psí akce“ probíhá fotosoutěž „Radost z pohybu“. Jako nejvíce fotogeničtí jedinci byli vybráni Theoden Marii Kaletové, Riki Hany Jurajdové, Astana Simony Kučerové, Lus Rudolfa Dobrozemského czy Ronny Kateřiny Mráčkové. Astana vybojoval zároveň cenu publika.

První ročník Hafiády se konal už v roce 2012. Iniciátorkou a každoroční aktivní pořadatelkou akce je Ewa Matlochová. Jak sama o sobě říká, je celoživotní milovnicí pejsků. A proto se rozhodla pro podobné nadšence uspořádat akci, kde se všichni sejdou a podělí se o dovednosti i krásu svých čtyřnohých přátel. A navíc, získané finanční prostředky putují vždy na dobročinné účely. Samozřejmě na ty, které pomáhají pejskům.

Marcel Kunz

 

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test