Čeká nás víkend plný zajímavých událostí. Zde je naše nabídka kulturních a sportovních akcí v regionu:

1. Talk show s Jerzym Buzkem
Už dnes, tedy v pátek 7. září, v 18 hod. v českotěšínském kulturním středisku „Střelnice“ se bude konat speciální edice talk show „Zaolzie Potrafi“. Hostem Izabeli Wałaske bude rodák ze Smilovic, bývalý předseda polské vlády, předseda Evropského parlamentu, šéf Rady Evropského hospodářského kongresu Jerzy Buzek.

2. Národní čtení v Cieszyně
V Cieszyně se tuto sobotu bude číst román od Stefana Żeromskiego Przewiośnie. Akce je uspořádána v rámci Národního čtení, které v roce 2012 zavedl polský prezident. Na programu od 10 hodin bude veřejné čtení, přednášky, v 16 hodin v Parku pokoju koncert vlasteneckých písní.

3. Chovatelské dny
Český Svaz Chovatelů Jablunkov ve spolupráci s SOŠ a SOU Podnikání a služeb pořádá 2. ročník chovatelských dnů. Od pátku do neděle na programu v Záhradní ulici budou mj: výstavy drůbeže, králíků, bažantů a exotického ptactva, výstava holubů a vypouštění holubů z kleci, ochutnávka gastronomie SOŠ a SOU Jablunkov.

4. Burčákobrání
Letošní Burčákobrání, tradiční městská akce v Českém Těšíně, se uskuteční v sobotu od 13 hodin v parku Adama Sikory. Součástí akce je 3. den Mezinárodního řezbářského sympózia. Budou připravené také bohatý hudební program, občerstvení a zábavné odpoledne pro děti. Samozřejmě nebude chybět víno a burčák z Moravy.

5. Olympiáda partnerských obcí
Na netradiční olympiádu zve obec Vendryně. V sobotu ve 12.30 hod. ve Vendryňském parku se s sebou utkají týmy z Česka, Polska a Slovenska. Soupeřit se bude v zajímavých disciplínách. Na všechny návštěvníky čeká regionální kuchyně, soutěže pro veřejnost, atrakce pro děti.

6. Setkání na Goduli
Místní skupiny PZKO z okolí Hnojníku pořádají společné setkání na Goduli. Sejdou se v sobotu v 15 hodin u hotelu Ondráš. Na programu je vystoupení kapely Czymuni, posezení u ohniště, opékaní párek.

7. Den Bystřice
Na odpoledne plné zábavy a hudby zve v sobotu obec Bystřice. Na návštěvníky čeká
bohatý program: koncerty souborů a kapel (Ščamba, No name), bystřické talenty, atrakce pro malé i velké, speciality místních spolků, diskotéka.

8. Slovenská kuchyně
Archeopark v Chotěbuzi zve v sobotu na přírodovědnou akci seznamující návštěvníky se slovanskou kuchyní. Pro děti doprovodné dílny, v 10.30 a 13.30 hod. přednáška Slovanská strava.

9. Pohádkové odpoledne na Osůvce
Zajímavou nabídku pro děti má Místní skupina PZKO Konská-Osůvky. V neděli od 14.30 hod. na děti čekají atrakce, zábavy, běžecký závod lesní stezkou a taky překvapení.

10. Dny evropského kulturního dědictví
Město Karviná připravilo v rámci Dnů evropského kulturního dědictví několik zajímavých prohlídek. V sobotu a neděli na programu jsou například komentovaná prohlídka architektury Karviné, projížďky kočárem, rozšířená prohlídka Zámku Fryštát, divadlo v dobových kostýmech a další atrakce.

11. Horský běh na Ostrý
Proč se o víkendu nevydat na hory? A proč si u toho rovnou nezaběhat? V neděli se bude konat již devátý ročník Horského běhu na Ostrý. Start je v 10 hod. u Hájenky v Tyře, cíl na Ostrém u chaty.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test