ČESKÝ TĚŠÍN / Naše redakce dostala neočekávaně smutnou zprávu. Zemřel Mariusz Osmelak, oceňovány herec Polské scény Těšínského divadla v Českém Těšíně. Měl 58 let.

Už ho neuvidíme na divadelních prknech 3. září, kdy Polská scéna připravila na zahájení nové sezony komedii „Mayday“, ve které Mariusz Osmelak hrál roli sympatického inspektora Porterhouse. Byla to jeho poslední role. Nezahraje také Igance Paderwského, hlavní postavu hry „Fantazja polska” Macieja Wojtyszki. Její polská premiéra v režii Bogdana Kokotka byla naplánována na začátek října.

Mariusz Osmelak absolvoval v roce 1985 vratislavskou pobočku Wydziału Aktorskiego PWST v Krakově. Ve Vratislavi hrál v Ośrodku Teatru Otwartego Kalambur. V Těšínském divadle začal pracovat v roce 2002, v Polské scéně ztvárnil mnoho zajímavých hereckých rolí, byl velmi výrazný také v menších rolích. Hrál rovněž v polských a českých filmech.

Smrt Mariusza Osmelaka je další po Ryszardu Malinowskim i Ryszardu Pochroniu velkou ztrátou pro Polskou scénu Těšínského divadla.

red

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test