ČESKÝ TĚŠÍN / V hledišti Těšínského divadla usedli ve středu 22. srpna jeho zaměstnanci: umělečtí, techničtí i administrační, členové souborů České scény, Polské scény a také loutkové Scény Bajka, aby slavnostně zahájili novou divadelní sezonu. Poprvé se s nimi setkal nový ředitel, kterým je od 15. srpna Petr Kracik, který přijel z Prahy.

Potleskem všichni poděkovali Karolovi Suszkovi, který osmnáct let vedl Těšínské divadlo a i nadále v něm bude pracovat jako režisér. Minutou ticha pak všichni uctili památku herce Mariusze Osmelaka, který zemřel před pár dny.

Polská scéna ve své 68. sezóně připravuje hned několik zajímavých premiér. V září bude ještě hrát Vášnivou ženu Kay Mellor v režii Adama Sroki, která měla premiéru v červnu. V říjnu světovou premiéru bude mít představení Macieja Wojtyszki Polská fantazie v režii Bogdana Kokotka. Amfitryona Plauta v režii Andrzeje Sadowského nabídne Polská scéna v prosinci.

Na březen roku 2019 je naplánována premiéra hry Povídky z Vídeňského lesa Ödöna von Horvátha, představení bude režírovat Małgorzata Siuda. V dubnu Polská scéna představí Tang Sławomira Mrożka v réžii Michala Spišáka. V května pak hudební představení Písnička je dobrá na všechno v režii Bogdana Kokotka připomene Kabaret Starszych Panów.

Scéna Bajka, která hraje polsky i česky, připravuje ve své 71. sezoně tři premiéry. Už v září to bude představení O Slunci, Měsíci a Větru podle Boženy Němcové v režii Marii Míkové. Další dva představení nabídne divadlo světovou klasiku – Císařovy nové šaty Andersena, které bude režírovat Tomáš Volkmer, a také irskou pohádku Labutí král v režii Katarzyny Deszcz.

CR

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test