TĚŠÍN / Právě dnes, přesně v 14.30 hod. z univerzitního kampusu vyrazí barevný pochod studentů. A odpoledne se pak na těšínském náměstí bude konat Večer Národů, během kterého studenti-cizinci, často v tradičních národních krojích, budou prezentovat kulturu svých vlastí zpěvem, tancem, recitaci a také pochoutkami národní kuchyně. Tradičně nebude chybět ani polský prvek, kterým bude společné zatančení polonézy na náměstí.

Do Těšína přijelo letos zhruba 200 cizinců ze 30 zemí (např. z Argentiny, Běloruska, Brazílie, Číny, Gruzie, Indonésie, Kanady, Paraguaye, Spojených států, Ukrajiny). Důvodem jejich cesty do Těšína bylo poznávání polského jazyka a bohatství polské kultury v rámci XXVIII letní školy polského jazyka, literatury a kultury, kterou pořádá Škola polského jazyka a kultury Slezské univerzity.

Kulminačním bodem letní školy jsou dvě události, které se konají právě dnes. První z nich bylo odpoledne, kdy účastníci projektu psali Zkoušku z polštiny a bojovali o titul Cizineckého mistra polského jazyka a účast na další letní škole zdarma. Zkoušky se zúčastnili také studenti z ostatních jazykových škol z celého Polska. Odpoledne se pak na těšínském náměstí bude konat již zmíněný Večer národů.

red

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test