REGION / Už v nejbližší neděli 19. srpna se bude konat druhý přeshraniční Výlet na kolech po stopách bojů povstalců I Slezského povstání z Petrovic. Start je v 10 hodin v Petrovicích u Karviné, konec pak v 15 hod. v Zebrzydovicích. Loňský výlet se i přes vydatný déšť těšil velkým zájmem cyklistů.

Výlet, pod záštitou generálního konzula RP v Ostravě Janusza Bilského a také ředitele Muzeum slezských povstání ve Świętochłowicích Aliny Biedy, pořádá Sekce historie regionu Hlavního výboru Polského kulturně-osvětového svazu, Místní skupina PZKO v Petrovicích u Karviné, Cyklistický spolek Olza Polského turisticky-sportovního svazu Beskid Śląski a také Turystyczny Klub Kolarski PTTK Ondraszek z Těšína a Koło Turystyki Rowerowej w Godowie společně s Klubem Rowerowym Przerzutka w Zebrzydowicach.

Výlet slavnostně odstartuje opět starosta Petrovic u Karviné Marian Lebiedzik. Velitelem výletu bude Stanisław Grym z Godowa. Každý účastník dostane na startu přesný plán trasy.
red

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test