CIESZYN / V neděli těšínské Náměstí obsadí řemeslníci a také rukodělné pracovny nejenom z Polska. Bude se tu konat VI Piastovský těšínský jarmark.

S nápadem pořádání Jarmarku přišla rukodělná pracovna Pracownia Rękodzieła Artystycznego „Pat the Cat”, která kromě srpnové edice má také v repertoáru i listopadový Těšínský sváteční jarmark. Takže i letos bude Těšín plný barev, nejrůznějších drobností, uměleckých šperků, ozdob, dekorací, maskotů, kabelek, originálních oblečení nebo keramiky. Samozřejmě vše ručně vyrobené řemeslníky, kteří používají nejrůznější rukodělné techniky.

„Jsme rádi, že se pokaždé místní z Těšína a okolí s chutí zúčastní jarmarku a navštíví stánky, což se pak odrazí ve velkém zájmu řemeslníků o naší akcí a naše město. Jako obvykle letos opět bylo více přihlášených, nežli míst, které jsme pro ně měli,“ vysvětluje Patrycja Wieczorek, majitelka pracovny „Pat the Cat“. Letos do Těšína přijedou řemeslníci ze Slezska, Kalisza, Tomaszowa Mazowieckiego, Krakova, a také z Gdyně.

Patrycja Wieczorek zdůrazňuje, že hlavním cílem Jarmarku byla vždy propagace Těšína a regionu. Což se daří naplňovat. „Hodně našich stálých vystavovatelů otevřeně tvrdí, že si zamilovali Těšín a vždy se tu velmi rádi vrací,“ dodává.

Takže stánky a krámy otevřou svá okénka v 9 hodin a zavřou až v 17 hod. Kromě Jarmarku se ba rynku bude také poprvé konat akce Ukaž nám své zvířátko.

kc

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test