TĚŠÍN / Po Zamkiem Cieszyn se houfně zjevovaly postavy z nejstrašidelnějších nočních můr. V sobotu tímto opravdu strašidelným způsobem se v Cieszynie loučili s prázdninami, a to během akce pro děti Strašidla na Zámku.

Pochod strašidel všeho druhu vyšel od KaSS Střelnice a svou přítomnost ohlašoval hlasitým bubnováním. Byly tam upíry, mumie, ďáblové, ale také duchové nebo lesní skřítkové. Často v převleku, vedle svých dětí, kráčeli také rodiče.

Pod Zámkem na všechna strašidla čekalo nespočet atrakcí: koráb pirátů, malování na obličej, obrovské puzzle. Samozřejmě, vše ve společnosti koster, pavouků a tajemných výparů, které se valily z obrovských kotlů.

Všichni se však nemohli dočkat soutěže na nejstrašnější strašidlo poslední srpnové soboty. V komisi usedli Ewa Gołębiowska (Zamek Cieszyn), Jana Czerniková (Střelnice) a Klaudiusz Zawada. Museli se chopit těžkého úkolu: vybrat dvacítku nejděsivějších masek. Na scéně, podobně jako během promenády Miss, se střídaly postavy z pohádek, hororů    a nočních můr. A to vše v rytmu příznačné melodie Michaela Jacksona Thriller.

Mezi šťastné vítěze se zařadili mumie, Smrt s kosou, ale třeba i pavouk, čarodějnice nebo lesní elfové. Jak přiznali rodiče strašidel, vytvořit ideální převlek byl opravdu oříšek. Ale úsměv na tvářích těch nejmenších vše vynahradil.

kc

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test