ČESKÝ TĚŠÍN / Zhruba půldruhého tisíce lidí v pátek podvečer navštívilo Šlágrování na českotěšínském náměstí. Přes úmorné vedro zde panovala veselé atmosféra, zpívalo se a dokonce i tančilo.

„Nedosáhli jsme takového diváckého úspěchu jako před třemi léty, kdy jsem akci poprvé připravili. Vzhledem k dlouhodobě tropickým teplotám pohled na rtuť teploměru zákonitě přinutil mnohé starší lidi setrvat doma. I my jsme museli přistoupit k opatřením, která alespoň částečně zpříjemnila hudební zážitek divákům. Připravili jsme vodní stěnu, kde se mohl každý ochladit, zastínili jsme co největší plochu náměstí a lidem jsme rozdávali vodu. Ti, co přišli, a byly mezi nimi celé rodiny, byli nadšení,“ uvedla místostarostka města Český Těšín Gabriela Hřebačková.

Zároveň připomněla, že již tento týden, v sobotu 18. srpna, se v parku Sikory koná Rockování nad Olzou, v září pak Koncert pod těšínským nebem, dále svatovítský festival, Burčákobraní s dechovkami a v říjnu Dekádu varhanní hudby.
Red

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test