OSTRAVA /  Zatímco se v Jablunkově na Gorolském svátku představily folklórní soubory z celého světa, tak ve stejný termín se v industriálním areálu ostravské Dolní oblasti Vítkovic sešli evropští fanoušci Hard rocku, Rock and Rollu a Heavy Metalu.


Na čtyři tisíce milovníků černých triček, kožených bund, riflových „Džízek“, řetězů a okovaných bot si přišli na své v pátek a v sobotu 3.8.a 4.8.2018 v Ostravě. Headlinery byla německá mlátička Kreator, portugalští mágové Moonspell či nestárnoucí bardi Saxon z Velké Británie. Program doplnili mimo jiné zahraniční kapely i čeští účastníci jakými jsou Doga, Traktor, Dymytry či Malignant Tumour…

Diváci se sjeli z okolních států, mezi nimiž nesměla chybět početná skupina z Polska, která tu měla i své redaktory a fotografy rockových magazínů. Neztratili se tu i fandové ze „Zaolší“, kteří vzpomínali v dobrém na už neexistující festival Noc plná hvězd v Třinci.

Jeden z hlavních organizátorů akce – Petr Šiška čtenářům ZWROTU vzkazuje:“ Přátelé, zvu vás na další ročník festivalu Ostrava v plamenech do úžasných prostor industriální Dolní oblasti Vítkovice, protože kde jinde můžete vidět skloubení těžkého průmyslu a Heavy metalové muziky tak dokonale?! Takový areál nemá v Evropě obdoby! Samotní muzikanti si procházejí vysoké pece a pochvalují si neopakovatelnou atmosféru fesťáku! Jak fanoušci tak hudebníci cítí, že nasazení jednotlivých účastníků tady je na nejvyšší laťce právě díky nezaměnitelnému kouzlu místa! Kdysi jste jezdili houfně na Noc plnou hvězd, tak přijeďte i do Ostravy, není to daleko. Stojí to za to!!!“

Pavel Zubek

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test