TŘINEC / Darinu Krygiel z Havířova není třeba blíž prezentovat čtenářům „Zwrotu”. Její ilustrace se objevují také na stránkách našeho měsíčníku. Ráda maluje i pro nejmladší čtenáře. Její tvorbu teď můžeme lépe poznat díky výstavě, která bude otevřena od 4. září do 11. listopadu v galerii Na schodech v Muzeu Třineckých železáren a města Třince.

Výtvarnice představí svoje obrazy tvořené kombinovanou technikou, která je spojením kresby a malby. Její inspirací jsou často rostlinné motivy, které přizpůsobuje své vlastní fantazii, ráda také využívá různé geometrické tvary. Nevyhýbá se také žádné barvě, i když pro jeden obraz volí maximálně dva barevné tóny.

Obrazy vznikají většinou na základě přesné představy, samotné malování bývá nezřídka kopírováním vlastní vize. Stává se, že autorka bývá vtažena do magického prostoru obrazu, kde čas a okolí nejsou důležité a dílo se tvoří samo.
Důležitou součástí činnosti Dariny Krygiel je tvorba pro děti. Věnuje se hlavně ilustraci pro děti, malování obrazů a také propagační grafice. Dlouhodobě spolupracuje s časopisem pro děti „Jutrzenka”, tvořila také pro časopisy „Pojď si hrát” a „Pastelka”. Její druhý koníček je zpěv, vystupuje také veřejně.

red

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test