ČESKÝ TĚŠÍN / V pátek 24. srpna v 18.00 hod. se v Těšínském divadle v Českém Těšíně uskuteční koncert „Slezsko a Nezávislá“ („Śląsk i Niepodległa“). V kanceláři Hlavního výboru PZKO je možné ještě vyzvednout bezplatné lístky.

Na koncertu slezských písní o nezávislosti a odboji, pod taktovkou režiséra Piotra Metza, budou zpívat čeští a slezští umělci: Grzegorz Płonka, Renata Przemyk, Jan Repka, Sebastian Riedel, Stanisław Soyka, Justyna Święs, Patrycja Zarychta a Zespół Pieśni i Tańca Mały Śląsk.

Publikum bude mít šanci naposlouchat si písně o životě a zvycích Slezska, jeho směřování k návratu do Polska, ale také nespočet moderních skladeb, které na tyto události navazují. Koncert je zařazen do oslav 100 let od získání nezávislosti. Hlavním pořadatelem je Muzeum Powstań Śląskich v Świętochłowicach.

Bezplatné lístky, z důvodu hromadné dovolené kanceláře Hlavního výboru PZKO, jsou dostupné po objednávce na tel. čísle 776 456 443.

red

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test