TĚŠÍN / Senioři budou opět slavit svůj svátek, a to už podruhé v řadě. Blíží se II Nadolziańskie Senioralia, které začnou 14. září na těšínském Náměstí ve 12 hodin.

Slavnosti zahájí vystoupení tanečního a mažoretkového souboru Cieszyńskie Gwiazdeczki. Své schopnosti bude prezentovat také taneční soubor skupiny Univerzity třetího věku. Soubor Klezmer bude tančit židovské a izraelské tance. Bude rovněž připraven program k poslechu, zahrají a zazpívají Amatorska Grupa Gitarowa a také Chór Jubileuszowy společně s kapelou Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Od 17 hodiny netradičně, protože bez použiti dat, čas bude měřit Andrzej Rybiński během vystoupení „Bez hodin a kalendářů, délkou dnů a proměnlivostí událostí…“. A na zakončení oslav nemůže chybět společná zábava do rytmů hudební skupiny AKORD.

Na II Nadolziańskich Senioraliach se splní loňská výzva předsedy Těšínské rady seniorů Andrzeja Mleczki, který vyzýval seniory, aby šli mezi lidi.

„Nadolziańskie Senioralia jsou svátkem těšínských nestorů, a i letos nabídnou příležitost k integraci a také seznámení se s plánovanými aktivitami nejrůznějších institucí zaměřenými právě na seniory,“ uvedl Ryszard Macura Starosta Těšína.

Pořadateli letošních Senioraliů jsou starosta Těšína, Těšínská rada seniorů a také Těšínské kulturní středisko „Dom Narodowy“.

kc

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test