Tento víkend se zcela určitě nebudete nudit. Dít se toho bude opravdu dost.
1. Jazz Time
Literární kavárnu Avion rozezní v páteční odpoledne jazz. Městská knihovna Český Těšín zve na Jazzový koncert Tria Petra Litwory a Tamary Tomoszek. Koncert v rámci cyklu Jazz Time začne v 17 hodin.

2. Gorolski Święto
V Jablunkově se budou od pátku do neděle konat gorolské národopisné slavností. V Městském lese vystoupí desítky souborů a kapel z regionu a ze zahraničí. Mezi doprovodné akce patří například open-air výstava Cieszyn 1918, ukázka výroby tradičního sýra spojená s degustaci, nedělní dílny huculského umění.

3. Týden Beskydské Kultury
Týden Beskydské Kultury, v rámci kterého probíhá i Gorolski Święto, pokračuje dalšími akcemi a koncerty. V sobotu se zastavte třeba v Živci, kde od 18 hod proběhne závěrečný koncert Mezinárodních Folklorních Setkání.

4. Vzpomínková akce u Památníku životické tragédie
V sobotu v 10 hodin v Muzeu životické tragédie si připomeneme výročí 74 let, kdy 6. srpna 1944 bylo zastřeleno nacisty 36 mužů ze Životic a okolních obcí. Muzeum bude otevřeno od 9 hodin.

5. Mistrovství beskydských dřevorubců
Na soutěž „pouze pro opravdové může“ zve v sobotu polská obec Brenna. Na programu od 17 hod. v Turistickém Parku v centru obci jsou krom disciplín pro účastníky také mnohé doprovodné akce pro diváky.

6. Rozplétání nitek
Archeopark w Chotěbuzi pořádá v sobotu jednodenní kurz pravěkého textilnictví. Účastníci se seznámí s typickými textilními materiály pravěku. Poznají příběhy vláken, jejich zpracování v textilní surovinu, spřádání a různé techniky tkaní na vlastní ruce. Od 9 do 17 hodin.

7. Koncert v Ježíšově kostele
V rámci cyklu koncertů v Ježíšově kostele v Cieszyně, vystoupí v neděli varhaník Arkadiusz Popławski. Koncert s názvem „Varhany trochu jinak“ začne ve 20 hodin.

8. Výlet s cyklistickým klubem
Vydejte se v neděli na výlet na kolech společně s Cyklistickým turistickým klubem Ondraszek. Tentokrát bude cílem výletu polská obec Strumień. Na místě bude na programu prohlídka galerie pod radnici, městského parku a Białogrodu, repliky středověké vesnice.

9. Koncerty na karvinském náměstí
Náměstí Masaryka v Karviné o víkendu rozezní hudbou. V sobotu v rámci Karvinského hudebního léta vystoupí Formace Jazz Q. V neděli se zde bude konat koncert dechového orchestru Javořinka v rámci Karvinského kulturního léta.

10. Sběratelský bleší trh
Přijďte v neděli na náměstí v Cieszyně, budete mít příležitost koupit si – anebo jen prohlédnout –
nejrůznější starožitnosti a staré věci. Tradiční Sběratelský bleší trh pořádá Těšínsky spolek hobbistů. Začátek v 8 hodin ráno.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test