ANKARA / Další den v Ankaře je před námi. Dá se říct, že je to den odpočinku. V dopoledních hodinách tráví svůj čas většina výletníků v nedaleké hlavní ulici, plné obchodů s oblečením, ovocem, zeleninou a nebo zmrzlinou. Nikdo z nás nedokáže odolat sladkému zchlazení v kornoutku. Zmrzlina je velice zvláštní. Je možné ji ukusovat a nebo natahovat jako žvýkačku.


Odpoledne trávíme hraním karetních her, volejbalu a nebo ochutnávkou vodní dýmky na soukromém bazéně, kde jsme byli pozváni vedením souboru Tubil.

Před večeří se koná turnaj ve fotbale Zaolzi proti Tubilu. Bohužel nás porazili 1:2. Večeře je ve formě grilování. Pak se začíná zpívat, tančit a zkoušet tureckou rakiu. Bude to dlouhá noc.
MP

(Folklorní soubor Zaolzi Místní skupiny PZKO Jablunkov se po pěti letech opět účastní folklorního festivalu v Ankaře. Na festival jej pozval reprezentační soubor Ankary Tubil. Turecký soubor bude k vidění na letošním Gorolskim Święcie. red)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test