REGION / Už jezdí přímo k Baltu, teď je čas na Krakov. První vlak, který bude přímo spojovat Prahu s Krakovem vyjede na svou první cestu již 20. července z pražského Hlavního nádraží, nástupiště 1b.

O novém spoji informoval český soukromý přepravce, který tak splnil přání mnoha cestujících. Jedná se o víkendový vlak. Každý pátek a neděli vyjede z Prahy v 16.10, v sobotu a pondělí se 05.04 bude vracet z Krakova do Česka. Odpolední vlak by měl podle jízdního řádu dorazit na krakovské Hlavní nádraží ve 23.19. Zpáteční cesta bude trvat šest a půl hodiny. Ceny jízdenek začínají již na 109 korunách. Kromě vozů standardní třídy budou moct cestující využít i byznys třídu nebo třídu premium.

Během prvního přejezdu bude cesta trvat o trochu déle, skoro osm hodin. A to kvůli slavnostnímu přivítání prvních cestujících na jednotlivých zastávkách: v Praze před výjezdem a v Bohumíně. Více informací na internetových stránkách.

kc

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test