KARVINÁ / V provozu je již třetí nástupiště Hlavního nádraží v Karviné. Je to zároveň jediné nástupiště, ze kterého cestující mohou nastoupit do vlaku. A to i přesto, že prozatím nefungují výtahy, a schody nejsou úplně hotové.


Modernizaci prochází nejen nádraží v Karviné, ale celá trať na úseku Český Těšín – Dětmarovice. Z tohoto důvodu v některých místech vlaky jezdí po jedné koleji a mají zpoždění.

Na třetí nástupiště je třeba vydat se s předstihem, protože cestující čeká a něco delší cesta z budovy nádraží. Východ na první nástupiště a podchod jsou uzavřené. Je třeba vyjít před nádraží a jít vpravo, podle šípek, na konec prvního nástupiště. Na třetí nástupiště je třeba přejít přes koleje.

Před deseti lety renovací prošlo první nástupiště a část budovy nádraží. V rámci současné rekonstrukce je např. modernizován informační systém pro cestující, v zásadě znova jsou stavěné druhé a třetí nástupiště a podchod s výtahy.
CR

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test