REGION / Máme tu prázdniny, které nás zvou nad řeku, do lesa ale také do českotěšínského klubu Dziupla. „Prázdniny v klubu Dziupla“ jsou dva měsíce plné atraktivního programu v polštině, během kterých každé dítě od 6 do 12 let najde něco pro sebe.

Je připravený pětidenní jazykový tábor v několika turnusech, který bude ve znamení her a zábav z polštinou. Bude se konat v Těrlicku, Dolní Lomné, Českém Těšíně, Třinci, Bystřici, Albrechticích, Karviné, Třanovicích a Brně. Jazykové tábory pořádá Sdružení polské mládeže v RC už od roku 2016. Děti si tam rozšíří svojí slovní zásobu a dozví se nové, atraktivní informace o Polsku a polské kultuře.

Dalším bodem programu jsou také dílny kreativního recyklingu nebo i kulinářské dílny „Polská kuchyně plná zázraku“. Pro malíře je připraven plenér „Těšín očima dítěte“, a pro ty, kteří mají rádi adrenalin je tu terénní hra „Ondráš“, pro turisty výlet po Těšíně „Po stopách legend Těšína“.

„Náš program je doplněním prázdninového programu po děti. Nejdůležitější bylo zajistit vedoucí dílen, kteří mluví polsky,“ vysvětlil pořadatel Michał Przywara.

Zhruba na všechny části programu je nutné se přihlásit, výjimkou jsou pouze dva srpnová filmová dopoledne. „Zatím máme 25 dětí na různých dílnách, takže volná místa ještě pořád jsou,“ dodává Przywara. Víc informací, společně s rezervací míst, najdete na webu nebo na adrese smp@centrum.cz.

kc

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test