STONAVA / Na dva dny se centrum Stonavy změnilo na náměstí plné odpustkovými atrakcemi. Obec Stonava v sobotu a neděli, 21. a 22. července, uspořádala Stonavskou pouť. Na slavnostní mše a koncert, které se konaly v kostele sv. Máři Magdalény, pak pozvala římskokatolická farnost.


V sobotu, hned po poledni, se v Parku PZKO představili hasiči, připravené také byly ukázky první pomoci a soutěže pro děti. Nechyběla i soutěž v kosení kosou. Ten den se konala i první mše v rámci odpustku věnovaná sv. Maří Magdaléně. Na bohoslužbách jak v sobotu, tak neděli zazpívaly sbory Polského kulturně-osvětového svazu pod taktovkou Marty Orszulik: smíšený sbor Stonawa ze Stonavy a smíšený sbor Lira z Karviné-Darkova. Odpoledne se pak konal koncert mladého organisty a skladatele Marka Kozáka.

Kolotoče a stánky podél hlavní cesty, na parkovišti a louce byly v provozu po oba dny. V Parku PZKO program zahájily mažoretky Dixi a hornické orchestry. Ve sportovní hale zazpíval Marek Ztracený. Posledním bodem na programu Stonavské pouti byly ohňostroje.

CR

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test