DOLNÍ LOMNÁ / Díly spolku Nikdy nejsi sám, které vede Renata Czader, třináct děti s postižením strávilo pět dní na letním táboře. Kromě aktivit na místě se děti vydaly také autobusem do Bystřice, aby se zúčastnily hiporehabilitace, navštívily i dolnolomňanský Sbor dobrovolných hasičů.

Spolek pořádal tábor již podruhé. Letos se ho zúčastnilo třináct dětí ve věku od 6 do 30 let s různými postiženími, o které se staralo 17 dobrovolníků. V rámci canisterapie účastníkem táboru byl i pes.

– Tábor jsme mohli uspořádat díky finanční podpoře, kterou jsme získali na základě projektu, a samozřejmě díky dobrovolníkům. Vhod přišly i finance, které jsme získali díky charitativnímu koncertu sboru Gorol, jež se konal na začátku roku v Jablunkově. Právě díky těmto financím jsme mohli účastníkům tábora dopřát výlet do Bystřice či hudební workshopy. Poděkování patří i majitelům a personálu pensionu U Rzehaczka, ve kterém jsem strávili nádherný týden – sdělila Renata Czader.

Jednou z aktivit byla i návštěva Sboru dobrovolných hasičů v Dolní Lomné. Kromě zkoušení hasičských přileb a jiných částí oblečení účastníci táboru měli možnost také prozkoumat hasičské auto. Nechyběly i otázky, které hasičům pokládali úplně všichni – jak děti, tak dobrovolníci.
ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test