ČESKÝ TĚŠÍN / Tento týden „vyšel“ pátý díl z celkem desetidílného cyklu o zajímavých momentech ve vývoji Českého Těšína. Nejnovější epizoda je pojmenována Český Těšín centrem okresu.

Cyklus medailonků Český Těšín – vznik a výstavba města v období první republiky (1918–1938) , připravilo u příležitosti stého výročí vzniku republiky město Český Těšín ve spolupráci s historiky Muzea Těšínska a kabelovou televizi IFK. Premiéra prvního dílu se konala 15. května.

Doposud byly odvysílány epizody: Zrod Českého Těšína (1918–1920), Uprostřed řeky jest hranice (o významu mostů, tramvajové dopravě a celnicích), AVION – kavárna jako symbol města i doby, Bez radnice není město, a prozatím poslední díl, který je k vidění na konci aktuálních Těšínských minut – Český Těšín centrem okresu. Zde dodejme, že českotěšínský okres byl zrušen politickým rozhodnutím v 60. letech minulého století.

Na diváky čekají ještě epizody: O třech evangelických kostelech, Školy a školská zařízení, Zdravotní péče ve městě, Komunální hřbitov, židovská minorita a poslední Sídliště Rozvoj a bytová situace ve městě. Jednotlivé díly jsou promítány každé dva týdny, pak jsou k vidění v archivu. Ten nejnovější pak můžete vidět zde.
red

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test