KARVINÁ / Tradičně v červenci pořádá Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu v Karvině-Fryštátě cyklistický výlet. Výlet na kolech je naplánovaný na sobotu 21. července, a jeho cílem je ústí Olzy do Odry. V případě špatného počasí se bude měnit termín.

Několik let po sobě členové a přátelé Místní skupiny PZKO jezdili do Chotěbuze, kde si odpočinuli při lovení ryb, pak se vraceli se svými úlovky, které v zahradě u Domu PZKO připravovali k ochutnání. Letos se výlet také skončí ochutnávkou, ale trasa bude poněkud složitější.

Jelikož si jsou pořadatelé vědomí toho, že účastníci výletu mají různou kondici a možnosti, navrhli tři trasy s různým stupněm obtížnosti. První do cíle a zpět je dlouhá zhruba 55 km. Druhá trasa vede nejdřív na nádraží, část cesty cyklisté pojedou ve vlaku. Ti, kteří si vyberou nejkratší trasu, nepojedou až do ústí Olzy, ale také musí projet zhruba 20 km.

Těchto cyklistických výletů se zúčastní také cyklisté z druhé strany Olzy. Akce je pořádaná v rámci přeshraničního projektu Překračujeme Hranice 2014-2020, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj prostřednictvím Fondu Mikroprojektů Euroregionu Těšínské Slezsko

red

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test