REGION / Umělecké léto u Kossaků v Górkach Wielkich je v plném proudu. Červencové dílny všeho druhu odstartují již zítra. A samozřejmě se budou týkat všech odnoží umělecké tvorby.

Zítra, tedy v neděli 8. července, společně s Bogdanem Kosakiem v rámci keramických dílen bude možné vytvořit „Talíř pro souseda“, a to v intervalu od 11 do 14 hodin. Dílny jsou určeny mládeži (15+) a také dospělým. Zájemci si musí donést dva vlastní, domácí talíře z porcelánu. Díky novým vzorům budou talíře opět jako nové.

A proč právě talíře? „Tento předmět je ve společnosti vnímán jako kulturní symbol hostinnosti a obživy. Symbol domova, pokoje a blahobytu,“ vysvětlili pořadatelé s tím, že hlavním cílem těchto dílen ani zdaleka není stvoření nového předmětu. Hlavní ideou celé akce je připomenout všem účastníkům, prostřednictvím společného umění, že toho mají více společného, než si mnohdy myslí.

Příští týden o zájem bude bojovat divadlo a malířství. V sobotu ve 20.00 se bude konat představení „Szlemiel“ podle I. B. Singera. A neděle bude patřit malířským dílnám. Adam Molenda během nich najde „Dveře v zahradě“.

Podobnou směs namíchali pořadatelé i na poslední červencový víkend, kdy v sobotu budou probíhat opět malířské dílny „Svět akvarel“ pod vedením Dobiesława Kaczmarka. V neděli se naskytne možnost shlédnout monodrama Łukasza Matuszka „Russkij Ostrov“.

kc

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


Gorol

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test