Zde najdete přehled zajímavých kulturních akci, které se budou konat tento víkend.

1. Colours of Ostrava
Multižánrový mezinárodní hudební festival v Dolních Vítkovicích začal už ve středu a bude pokračovat do soboty. Colours of Ostrava letos nabízí přes 300 programových bodů – koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity.

2. Koncert v Ježíšově kostele
V rámci cyklu koncertů v Ježíšově kostele v Cieszyně, vystoupí v neděli mladý nadaný varhaník Tomasz Ploch a zazpívá stipendista města Cieszyna Paweł Konik (baryton). Koncert začne v 17 hodin.

3. Přebor v ručním kosení
Bukovec zve v pátek na 11. ročník tradičního kosení trávy na nejvýchodnější louce České republiky v přírodní rezervaci Bukovec Olecky. Aby se soutěžícím lépe kosilo, zahraje jim jablunkovská kapela Bukoń. Start v 18 hodin.

4. Divadelní festival Bez hranic v objektivu Mariana Siedlaczka
Zahájení výstavy fotografií, které zachytily ty nejzajímavější okamžiky 28. divadelního festivalu Bez hranic, se bude konat v pátek v kavárně-čítárně Avion, v 17 hodin. Autorem fotografií je Marian Siedlaczek. Výstava potrvá do 30. srpna.

5. Koncerty v Ustroni – Hutnik a Śląsk
Dvě zajímavé události se budou tento víkend konat v polském Ustroni v rámci Ekumenického festivalu. V pátek v 18 hodin v Evangelicko-augsburském kostele v Ustroni vystoupí třinecký smíšený pěvecký sbor Hutník. V sobotu v 18 se zde odehraje koncert souboru písní a tanců Śląsk.

6. Stonavská pouť
Tradiční pouť u kostela sv. Maří Magdalény v Stonavě můžete navštívit v sobotu a nedělí. Na programu budou pouťové atrakce, soutěž v kosení trávy, zábava v Parku PZKO, lunapark, atrakce pro děti. V neděli v 18 hod. koncert Marka Ztraceného.

7. Šance 1947
V sobotu opevnění Velká Šance v Mostech u Jablunkova ožije posádkou z roku 1647. Od 10 hodin bude možné vidět například verbování a výcvik posádky, dobové lékařství, fortifikační práce, přesvědčíte se taky, co obnáší výstřel z muškety jak se sedí na oslu. Pro děti jsou připravené úkoly.

8. Bierfest Nýdek
Na tradiční pivní slavnosti Bierfest zve obec Nýdek. V sobotu od 14.00 vystoupí skupiny Veselá trojka, Druhá náhoda, S.T.S., Queenie, U2 desire, od 23 hod. diskotéka. Po celé odpoledne i večer bohatá nabídka piv.

9. Slavnosti na hřišti
Obec Milíkov zve na Slavnosti na hřišti neboli traktoriádu. Soutěžit se bude na všem, co jezdí po poli, na programu budou i doprovodné akce, olympiáda spolků, zábavný program pro děti a koncerty. Zahájení v 10 hodin.

10. Slezský dřevorubec
Obec Vendryně zve v neděli na mezinárodní dřevorubeckou soutěž. Na programu od 10 hod. v
Vedryňském parku budou: soutěž nejlepších slezských dřevorubců, disciplíny pro veřejnost, řez pilou, ukázka dřevořezby, akce pro děti.

(pe)

 

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test