Tentokrát jsme pro vás připravili přehled sedmi zajímavých kulturních akci, které se budou konat v regionu o nadcházejícím víkendu.

1. Vozatajské závody
V sobotu se v Dolní Lomné konají vozatajské závody. Na programu dne od 10 hodin budou soutěže jednospřeží, dvojspřeží, čtyřspřeží, rej kočárů, pony dostih, lomňanské derby pro děti, bohatý doprovodný program. Akce začíná v 10 hodin. V 19.30 hudební vystoupení Legendy se vrací.

2. Dny Jablunkova a jarmark
Jablunkov zve na tradiční oslavy Dny města s bohatým programem pro celou rodinu. V sobotu a nedělí se můžete těšit na koncerty, vystoupení, jarmark a další atrakce. V sobotu v 17 hodin
odstartuje běh pro Jablunkov. V nedělí vystoupí mj. Jablunkovanka, Gorol, Olza.

3. Dny obce Istebné
Na dny obce zve o víkendu také polská Istebna. V sobotu v areálu pod skokanským můstkem od 18 hod. na programu budou vystoupení folklorních souborů a kapel, V neděli krom koncertů také soutěž Nejkrásnější horalka. Po oba dny od 12 hod. lunapark.

4. Karvinské kulturní léto
V rámci cyklu prázdninových kulturních akci na Masarykově náměstí se tento víkend budou konat hned dvě akce. V sobotu zveme všechny milovníky divadla, malé a velké. V 17 hodin uvidíme Námořnickou pohádku v provedení Divadla V batohu. V nedělí v 17 hod. se bude konat koncert melodické rockové skupiny Marián & 333.

5.  Hudební léto
Letní koncerty se konají během prázdnin každou neděli v Parku pokoju v Cieszyně. Tentokrát vystoupí Smyčcové kvarteto ESCAPE. Začátek v 16 hodin. Vstup volný.

6. Přehlídka národnostních menšin
V neděli od 13 hod. proběhne na Náměstí svobody v Třinci, před kulturním domem Trisia, přehlídka národnostních menšin. Vystoupí české, polské, slovenské, romské a řecké soubory. Akci bude doplňovat prezentace regionálních řemesel a výrobků Górolsko Swoboda-regionální produkt.

7. Umělecké léto u Kossaků
Umělecké léto u Kossaků v Dvoru Kossaků v Górkach Wielkých pokračuje dalšími akcemi a worshopy. V neděli od 11 do 14 hodin proběhne malířský workshop pro mládež a dospělé. Přihlásit se můžete na centrumkossak@gmail.com.

(pe)

 

 

 

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test