ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN / Podle diváků nejlepším představením 28. Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic, který skončil včera, byla Píseň Leara. A to znamená, že hlavní cenu – Zlomenou závoru – získal polský soubor Teatr Pieśń Kozła. O cenu bojovalo 11 představení.

Letošního ročníku festivalu se zúčastnily divadelní soubory z České republiky, Polska a Slovenska. Vedle divadelních představení se v programu objevily také koncerty a výstavy. Kromě toho už podruhé se konala diskuze s hostem divadla v rámci série Odpoledne s mistrem, letos s Bolkem Polívkou. – Vypadá to, že jsme vytvořili novou tradici setkání s hereckými mistry – uvedl umělecký ředitel festivalu Janusz Legoń.

Organizační ředitelka festivalu z české strany Petra Slováček Rypienová zdůraznila, že většina představení se setkala s opravdu výjimečným zájmem publika.

Letošní festival zanechal také v Českém Těšíně konkrétní stopu – strom Olgy Havlové, který na začátku festivalu byl zasazen v Masarykových sadech.

ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test