HAVÍŘOV/ Město plánuje zavést bezplatnou dopravu pro děti, mládež a seniory. Převozy však bude Havířov z části financovat z vlastní kapsy. Proto rozhodnutí radních musí schválit ještě zastupitelé.

Bezplatná MHD bude zavedena pro cestující ve věku do 18 nebo od 65 let. Projekt úpravy městského rozpočtu přijde na řadu k projednávání 25. června. V takovém případě by nové tarifní podmínky platily už 1. července.

Město tak reaguje na usnesení vlády, která schválila a nařídila slevy jízdného pro děti, studenty a seniory, a to ve výši 75 procent. „Město hospodaří velmi dobře, a proto můžeme tyto zvýšené náklady na dopravu pokrýt z městských zdrojů,“ uvedl ekonomický náměstek primátorky Josef Bělica.

Havířov již nyní doplácí na fungování hromadné městské dopravy kolem 70 milionů korun ročně. Zavedení dalších slev pak přijde na 3,6 milionu korun za druhé pololetí letošního roku. „Jako město květin a zeleně však musíme podporovat, aby lidé využívali hromadnou dopravu. Bez ohledu na problémy s parkováním nám jde zejména o životní prostředí,“ doplnil hospodářský náměstek primátorky Karel Šlachta.

Stejně jako v Karviné, cestující, kterých se úlevy týkají, si budou moct nahrát bezplatnou roční jízdenku na kartu ODIS.

kc

Štítky: , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test