TĚRLICKO / V sobotu 2. června odpoledne se konala opravdová zahradní slavnost, protože byla pořádána v nové zahradě vedle Polské základní školy a mateřské školy Żwirki i Wigury v Těrlicku.

„Nové“, protože díky přeshraničnímu projektu, který realizovala škola, zahrada prošla opravdovou proměnou. Objevily se např. nové atrakce typu prolézačky a také velký přístřešek, který tvoří přírodní třídu.

Zahrada proto konečně může sloužit dětem i rodičům. Radovánky, které pořádala Skupina Matice školské společně s učitelským sborem, nesly název „Prázdninové výlety“. V programu, ve kterém se ukázaly všechny děti mateřské a základní školy, jsme díky nejrůznějším národním tancům navštívili různé evropské země.

A jak už to na radovánkách bývá, po programu také bylo hodně atrakcí – pro děti byly připraveny nejrůznější hry, a také gofry, tiramisu a jahody. Je třeba zdůraznit, že celé radovánky byly uspořádané bez odpadků. Místo pití v plastových lahvích byla voda z citronem ve skleněných karafách, a sladkosti a grilované maso byly nabízené na obyčejných talířích. A tímto „bezodpadovým“ způsobem by pořadatelé chtěli dělat všechny své akce.

Tadeusz Smugała

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test