HAVÍŘOV-BLUDOVICE / Členové místní skupiny PZKO v Havířově-Bludovicích již brzy se budou moci radovat ze zrekonstruovaného a zvětšeného zahradního pódia. První fáze rekonstrukce skončila, po skoro měsíčních snaženích, včera.

Důvod stavebních prací byl prostý – povrch pódia takřka dosáhl doby své použitelnosti. To zaprvé. Zadruhé: – Celkově jsme bojovali s plochou, která byla příliš malá a neumožňovala zařadit do programu akcí větší soubory. Problémy se vyskytovaly zejména u dožínkových vystoupení – sdělil místopředseda bludovické Místní skupiny PZKO Marek Bystroň

První fáze rekonstrukce zahrnovala montáž konstrukce prodloužení pódia a vybetonování jeho nové části. Druhá etapa, během které dojde k výměně podkladu staré části, by měla podle plánu proběhnout v záři, až po místních Dožinkách.

Doposud si stavební práce vyžádaly částku zhruba  50 tis. koru – z části z kasy bludovické skupiny PZKO, z části z rozpočtu Moravskoslezského kraje. Dočká se zrekonstruovaná scéna také střechy? – Prozatím ne, ale uvažujeme o ní – přiznal předseda bludovické MS PZKO Piotr Chroboczek.

Nová scéna se premiéry dočká již brzy, během zahradních radovánek místní Základní školy a Mateřské školy s polským jazykem vyučovacím. Ty se konají 23. června.

kc

Štítky: , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test