V sobotu 23. června slavila ulice Těšínské Benátky. V umístěných podél ní malých galeriích umění a také ve Středisku politické kritiky (Świetlica Krytyki Politycznej) jste se mohli zúčastnit volně přístupných umělecky-rukodělných dílen. Takže se objevila možnost seznámení se se základy pletení košíků nebo keramiky. V sídle Střediska politické kritiky děti z O! Střediska (O! Świetlicy) vystavily představení, které režíroval Bogusław Słupczyński.

Byly také dvě vernisáže. První byla vernisáž umělkyně z Lublina Magdaleny Franczak, která vyhledává v městském prostoru prosklené vitríny, které už nikdo nepoužívá. Jak sama říká, zabydluje je uměním. A právě tato vitrína visí na budově bývalé fabriky Zakłady Przemysłu Dziewiarskiego „Juwenia” na ulici Przykopa 20, ve které v současné době sídlí „Krytyka Polityczna”. Umělecké dílo „Skrawki” má přivolat charakter tohoto místa. A vidět ho můžete od včerejší vernisáže vždy – vitrína je totiž vně budovy.

Druhá vernisáž se týkala prací Joanny Wowrzeczki. Byly na ní pouze tři díla, ale, jak uvedla během vernisáže samotná umělkyně, v porovnání s obrazy, které dřív malovala, těmto musela věnovat mnohem více času. Jedná se totiž o vyšívané práce. Ty už příští týden pojedou do galerie BWA v Bielsku, a v Těšíně, v galerii „Krytyki Politycznej” je můžete vidět od srpna.

Svátek Těšínských Benátek ukončil performance a hudební akce.

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test