VENDRYNĚ / Dá se tančit na vážnou hudbu? Dá. Programu, který předvedli žáci na školních radovánkách Polské základní školy Wisławy Szymborske, tentokrát vévodila vážná hudba.

Sobota 16. června byla pro některé rodiče opravdovým logistickým oříškem. Obzvlášť pro ty, kterým mladší děti chodí na první stupeň do polské základní školy v Třinci na Terase, a ty starší pak do školy ve Vendryni. Obě školy totiž uspořádaly radovánky ve stejný den. K tomu se v Karviné konal festival Dolański Gróm, kterého se chtěl nejeden rodič také zúčastnit. Tak či onak ve vendryňském parku na radovánkách stejně bylo více lidí než na některých akcích, které se tam průběžně konají.

Pro žáky školy bylo zcela určitě výzvou připravit taneční čísla na vážnou hudbu. Podařilo se, a rodiče, prarodiče, kamarádí a další známí mohli sledovat, jak se tančí například waltz od Johanna Strausse, Šavlový tanec Arama Chačaturjana nebo Pochod toreadorů z opery Carmen Georga Bizeta.

Program zahájili roztomilým vystoupením ti nejmenší – děti z vendryňské polské mateřské školy. Prvňáčci tančili polonézu spolu s žáky deváté třídy. Deváťáci pak vystoupili ještě jednou, na závěr, ale tentokrát jim k tanci hrála hudba na úplně jinou notu.

ikz

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test