TŘINEC / Barevně a deštivě. Tak lze ve zkratce popsat radovánky Polské základní školy Gustawa Przeczka v Třinci, které se konaly v sobotu 9. června.

Několik vteřin před zahájením programu bouřka přinutila všechny přítomné, aby se přesunuli do blízké budovy. I když se hosté snažili svými deštníky odehnat mraky, anglické počasí vyhrálo, ale pouze na chvíli. Rodiče, babičky i dědečkové si mohli během této doby připomenout ve školní budově období vlastní školní docházky. Několik minut později se počasí umoudřilo a skupinku víc jak 160 dětí přivítal na hřišti potlesk.

Jako první zatančily děti z mateřské školy na Štefánikově ulici, které byly převlečené za berušky, broučky a květinky. První a druhá třída ve žluté barvě zatančila tanec slunce, třída třetí a čtvrtá si vybrala červenou barvu, pátá bílou, žáci šesté třídy vybrali modrou, sedmá třída byla úplně zelená, třída osma fialová, nejstarší žáci se představili v pomerančové a černé. Jinak řečeno devět tříd na hřišti vytvořilo magickou duhu.

Radovánky byly samozřejmě plné nejrůznějších atrakcí pro dětí, bouřka se už nevrátila a všichni se dobře bavili.
ŠM

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test