MILÍKOV / Jako každý rok, tak i letos Polská základní a mateřská škola v Milíkově pořádala na závěr školního roku, školní radovánky. Zúčastnilo se jich na 250 dětí, rodičů a přátel školy.


V sobotu 9. června před patnáctou hodinou, kdy měl začít program radovánek, přišla krátká, dešťová sprška. A tak na venkovní provizorní pódium museli nastoupit předskokani s košťaty a hadry, kteří baletními kroky ve stylu šup sem, šup tam, vodu z pódia setřeli a program s hlavními umělci mohl začít. Se svými scénkami na motivy reklam vystupovali žáci školy i předškoláci. Průvodního slova, jak jinak, se ujal ředitel školy Grzegorz Suszka.

Účinkující statečně všechny své scénky předvedli v deštivém mrholení. A to zaslouží jistě velké uznání! Je vidět, že malé goroly jen tak něco nezaskočí. Však také všichni vystupující za každou předvedenou scénku sklidili velký potlesk uznání od všech jim fandících diváků.

K jídlu byly připravené lákavě obložené zeleninou chleby s nádherně voňavým a chutně upraveným masem. Kdo měl rád sladké, smály se na něj domácí koláče i dortíky. Nechyběla ani pochutinka pro děti v podobě popcornu.

Počasí se v průběhu programu umoudřilo a sluníčko rozhrnulo mráčky, aby se na tu školní drobotinu a radost také podívalo. Děti se vyhopsaly na skákacím hradu. Střelba ze vzduchovky nelákala jen chlapce, ale i dívky a kdo měl odvahu, svezl se i na jednom ze dvou koníčků, kteří byli k dispozici za pergolou, která diváky ochránila před deštěm. Celý program zakončila bohatá tombola.
PS

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test