BYSTŘICE / Prázdniny klepou na dveře, tudíž trvá sezóna školních radovánek. Polská základní škola v Bystřici nebyla mezi školami výjimkou, a svoje radovánky uspořádala v sobotu v Parku PZKO.


Jako pokaždé nejmilejším bodem na programu bylo vystoupení těch nejmladších – předškoláků, kteří se představili jako Puszki – Okruszki. O něco starší Sasanky se podívaly do pohádky O Sněhurce s trpaslíky, kterých bylo víc než sedm. Nejstarší Storczyki pak roztančily i publikum.

Pestrý byl rovněž program žáků základní školy – nechyběly cheerleaderky, taktéž motorkáři, iluzionisté nebo duchové. Jelikož pro žáky deváté třídy byly radovánky poslední možnosti vystoupení v rámci základní školní docházky, na závěr svého čísla přidali i poděkování.

Po programu děti mohly zdolávat nafukovací hrad, hledat poklad v písku, zkusit štěstí s kolem štěstí anebo si nechat namalovat na obličej obrázek.
RS

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test