ČESKÝ TĚŠÍN / Během několika prvních vystoupení na nebi nebyl ani mráček a slunce ostře svítilo. Bohužel poslední tři třídy už představily svá vystoupení v pořádném lijáku. Nakonec se všichni, od těch nejmladších, přes žáky, rodiče, učitelé a na prarodičích a ostatních členech rodin a přátelích konče, dobře bavili do pozdních nočních hodin na radovánkách polské školy v Českém Těšíně. Konaly se v sobotu 9. června na zahradě české školy na Frýdecké ulici.

Atrakcí bylo hodně. Hlavně tedy program, na který se poctivě připravovali všichni žáci už delší dobu. Letos se nesl pod heslem „Ne z této země“ („Nie z tej ziemi”).

– Každý si mohl heslo vysvětlit po svém. Proto také máme program z jiných kontinentů, ale třeba i z kosmu! – vysvětlila učitelka Ewa Troszok, která už léta na radovánkách vystupuje jako moderátor. Mezi informace o programu velmi vkusně vkládala praktické informace, jako třeba o tom, kde jsou jaké atrakce. – Když už mluvíme o gravitaci, tak chci říct, že tu máme stánky, které připravila Matice školská. Můžete si koupit něco k jídlu, nebo pití. Jenom musíte dávat pozor, abyste pak tu gravitaci neztratili – navázala na písničku o ztrátě gravitace, kterou zpívala jedna třída.

Kromě zmíněných bufetů, ve kterých byla grilovaná krkovička, bramboráky nebo oblíbené gofry, byly také zákusky, které upekli rodiče nebo i prarodiče. Každý si tak mohl z nabídky vybrat něco pro sebe a pak si na tom pochutnat při společném stole.

Děti běhaly, hrály fotbal. Pro mnohé největší atrakcí byl nafukovací hrad, který se po dešti proměnil spíš na koupaliště. Takže pohled na nejenom nejmladší děti, které si ždímaly trička z vody, nebyl ojedinělý. Dětem vůbec nevadilo, že si hrály v blátě a v kalužích. Trošku méně se to líbilo rodičům, hlavně těm, kteří z radovánek jeli domů autem. Ale radovánky jsou přece pouze jednou v roce a jejich základem by měla být právě dobrá zábava.

(indi)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test