ČESKÝ TĚŠÍN / Příměstský tábor Lato z tradycją pořádaný Místní skupinou PZKO v Třanovicích a soutěž Nebory mají talent Místní skupiny PZKO Nebory zvítězily v letošní soutěži Hlavního výboru Polského kulturně-osvětového svazu o nejlepší loňskou iniciativu.

Příměstský tábor získal nejvíce hlasů veřejnosti, talentová soutěž zvítězila u poroty, v níž zasedli zástupci HV PZKO a jeho rad a sekcí. Nutno zde dodat, že ti členové poroty, kteří nějakou iniciativu do soutěže přihlásili anebo ji realizovali, hlasování se nezúčastnili.

Druhé místo ve veřejném hlasování patří MS PZKO Český Těšín-Svibice (za Dom Polski PZKO Sibica), třetí MS PZKO Hrádek (za Tvořivé dílničky). Jury pak rozhodlo, že stříbrnou příčku si zaslouží iniciativa souboru Rytmika (za Zatanči si se mou), bronzovou MS PZKO Boconovice (za Klub fanouška Boconovice).

Vítězové Nových iniciativ PZKO 2017 v obou kategoriích získali věcné ceny od sponzorů – nadace Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Generálního konzulátu Polska v Ostravě a Sdružení přátel polské knihy.

Letos se soutěže zúčastnilo 11 iniciativ. Všichni účastníci obdrželi pamětní listy a drobné upomínky. Letošní finále soutěže se konalo jako vždy v českotěšínském Domě PZKO, změnilo však podobu – namísto slavnostního ukončení se konaly workshopy.
ikz

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test