ČESKÝ TĚŠÍN / Květ moruše, každoroční charitativní módní přehlídka, kterou pořádají studenti Polského gymnázia Juliusze Słowackiego, která se letos konala 7 června, opět přilákala do KaSS Střelnice v Českém Těšíně mnoho příznivců.

V publikum byla také skupina osob ze Średniej Ogólnokształcącej Szkoły Nr 10 im. Św. Marii Magdaleny ze Lvova, která pobývala v našem regionu v rámci projektu Společná lavice, který pořádá Nadace „Pomoc Polakom na Wschodzie”.

Své tvůrčí nápady realizovalo letos 14 studentek gymnázia, které připravily deset zajímavých, atraktivních ale i nadčasových kolekcí. Společným úkolem všech návrhářek bylo vytvoření vlastní kreace inspirované folklorem. Z nich pak porota vybrala dvoje šatů – jedny Barbary Gaury a druhé Ewy Onderek. Vítězné sukně se pak objevily na aukci. Publikum svými hlasy vybralo také jeden návrh pro aukci – nejkrásnější pár podkolenek.

Svou kolekci ukázala rovněž jedna z členek poroty, Paulina Bubik Szotkowska, v současné době studentka 1. ročníku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru v Krakově. Modely byly výsledkem fascinace prvky recyklingu.

Peníze shromážděné během akce byly vyčleněny na podporu organizace Chuť pomáhat, která se zabývá aktivitami zaměřenými na zlepšení situace lidí žijících na frontě na Ukrajině. Poslání této organizace popsal účastníkům akce krátkým videem sám koordinátor projektu na Ukrajině Michal Kislicki.

Součástí jednoho z projektů – Dílny na frontě – se mohli stát přímo na místě diváci akce. Organizace tu vystavila tzv. Motanky, tzn. tradiční ručně šité ukrajinské panenky, které dělají ženy na území zasaženém válkou. Diváci je mohli koupit jako dárek, nebo jenom tak si je koupit, aby udělali radost sobě, nebo někomu blízkému.

Během přehlídky vystoupil vokální soubor Nonet.

(wiek)

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test