TĚŠÍN / Móda ve službách dobročinnosti vykvete v barvách moruše. Modelky se na tradičním molu Polského gymnázia im. Juliusza Słowackiego v sálu Kulturního a společenského střediska „Střelnice“ objeví už ve čtvrtek v 17 hod.

W rámci letošního ročníku „Květu moruše“ modelky budou prezentovat kreace devíti návrhářek. Společná kolekce, kde každá mladá tvůrkyně trendů musí ukázat nejméně jeden model, tentokráte bude ve znamení folklóru.

Do dražby bude zařazen model, který bystré oko poroty určí jako nejlepší. Účastnici aukce budou mít možnost bojovat i o vlastnictví nejpovedenějšího páru podkolenek.

„Letos všechny získané finanční prostředky předáme nadaci „Chuť pomáhat“. Chceme podpořit zejména její projekt „Motanka“, proto tyto speciální panenky budou k dostání přímo na přehlídce,“ vysvětlila Asia Piętak, jedna z organizátorek letošního ročníku.

Nadace se snaží pomáhat lidem, kteří jsou nuceni žít ve válečné bouři regionu východní Ukrajiny. V rámci projektu „Dílna na frontě“ si několik žen přivydělává ruční výrobou panenek „Motanek“ a může tak podpořit svou rodinu v těžkých časech.

kc

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test