ČESKÝ TĚŠÍN / Polská mateřská škola v Českém Těšíně na ul. Moskevské slaví 70 let. Z tohoto důvodu letošní radovánky Školky veselých dobrodružství byly o něco slavnostnější než obvykle.

O tom, že ve školce není o dobrodružství nouze jsme se mohli přesvědčit v sobotu 2. června. Z důvodu nestálého počasí a rizika bouřek se personál i rodiče rozhodli přestěhovat radovánky ze zahrady školky do KaSS Střelnice. Děti se s novým prostředím velmi rychle sžily a svým blízkým předvedly skvělá vystoupení. Odměnou jim byl bouřlivý potlesk zaplněného sálu a krásné odměny.

Radovánky zahájil předseda Matice školské slavící mateřinkyTomasz Ryłko, dostavili se i hosté – místostarostka města Gabriela Hřebačková a ředitel českotěšínské Polské základní školy Marek Grycz. Součástí oslav bylo také poděkování bývalým pedagogům školky za jejich dlouholetou a obětavou práci s dětmi.

Uznání si zaslouží i personál školky a rodiče, protože učinili maximum proto, aby se akce i při nepřízni počasí a v jiném prostředí skvěle vydařila. A děti … ty zvládly dobrodružství na „Střelnici“ jako obvykle – s nadšením a radostí.

ZH

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test