BYSTŘICE / Proč není od věci být členem Polského kulturně-osvětového svazu. O tom se dnes snažili přesvědčit žáky 8 a 9 tříd Polské základní školy Hadyny v Bystřici pořadatelé Integračního setkání, tedy členové Místní skupiny PZKO Bystřice.


Integrační setkání se konalo již potřetí. Tentokrát nemalou atrakcí pro jeho účastníky byla archery game. – Letos jsme místo paintballa nabídli účastníkům možnost zastřílet si z luku. Další novinkou je, že do přípravy terénní hry se zapojili harceře, a to s velmi dobrými nápady – sdělil místopředseda MS PZKO Paweł Sajdok.

Integračního setkání se letos účastní 31 žáků. Popovídat si s nimi přišla i předsedkyně Místní skupiny Lucyna Škňouřil. – PZKO je tady pro vás, a být jeho členem přináší pouze sama pozitiva – sdělila účastníkům.

Odpolední program setkání byl jako pokaždé v režii bystřického Klubu Mladých, který v rámci MS funguje. A aby integrace byla ještě zajímavější, účastníci mohli strávit dnešní noc v Domě PZKO.
ikz

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test