HAVÍŘOV / Z ulic Astronautů a Moskevské v Havířově vzniknou jednosměrky. Místní doufají, že tento krok vyřeší dlouhodobé dopravní problémy, kterým jsou nucení čelit v této části města.

Zjednosměrnění chce město provést ve dvou částech. První se do hledáčku dostane ulice Astronautů. Pokud počasí dovolí, tak jednosměrný provoz bude zaveden ve směru od Mozartovy ulice po výjezd od Městské sportovní haly již ve středu 6. června, ještě před konáním akce „Havířov v květech“. Za sjezdem k zadnímu vchodu do haly bude umístěn zákaz vjezdu. Druhou část plánu bude město realizovat až po skončení květinové akce. Jednosměrný provoz bude na Moskevské ulici platit na úseku od Mozartovy ulice do výjezdu z parkoviště u domu Moskevská 1a.

Prozatím na obou ulicích platí obousměrný provoz. Zároveň zde řidiči, donuceni nedostatkem parkovacích míst, odstavují svá auta. Šířka Moskevské ulice ale není dostatečná, aby se v této situaci mohly dva protijedoucí auta bezpečně minout.

Diskuze o způsobech řešení problému probíhala už v roce 2012, kdy se předpokládalo rozšíření ulice, její zjednosměrnění a vytvoření šikmých parkovacích míst. „Návrh vyžadoval pokácení aleje stromů podél Moskevské ulice, a proto k němu město nepřistoupilo. V dané lokalitě dojde k navýšení parkovací kapacity, a to konkrétně o 55 míst na Moskevské a 92 míst na ulici Astronautů,“ uvedl Karel Šlechta, hospodářský náměstek primátorky.

kc

Štítky: , , , ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test