KARVINÁ / Začal druhý den oslav Dnů Karviné v jubilejním roce 750 let města. Na místní i turisty čeká nadále bohatý program koncertů na Masarykově náměstí a v parku Boženy Němcové, hodně atrakcí, také pro děti.

Dnes ráno jede z Bohumína Veselý vlak s parní lokomotivou, který bude jezdit mezi Karvinou a Petrovicemi. Právě teď uplynulo 120 let od výstavby železniční tratě mezi těmi dvěma obcemi.

V neděli od 10 hodin na Masarykově náměstí se bude konat každoroční festival národnostních menšin Prolínání kultur. Prezentovat se bude český, polský, slovenský, řecký, romský, vietnamský, židovský a maďarský folklor. Z Polska přijede Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej.

Dny Karviné jsou také dobrou příležitosti k ocenění osobností kulturního a společenského života, které vynikly v minulém roce. Mezi oceněnými jsou také představitelé polské národnostní menšiny.

Přesný program Dnů Karviné najdete také na webu Městského kulturního domu.

red

Štítky:

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test