HORNÍ SUCHÁ / Vyplněný publikem sál, bohatý program s mnoha interprety. Tak vypadal v sobotu 2. června večer v Dělnickém domě v Horní Suché. V širokém kruhu rodiny a přátel slavil výročí 15 let pěvecký soubor Chórek, který působí v rámci Místní skupiny Polského kulturně-osvětového svazu v Horní Suché, a který se ve svém repertoáru specializuje na těšínský folklor.

Koncert se konal v rámci přeshraničního projektu Živá kultura a tradice II – vzdělávací setkání s folklórem. „Chórek zpívá, vystupuje, roste a realizuje hodně projektů, prostě kvete,“ představila soubor Grażyna Siwek, jedna z jeho zakladatelek, která během celého večera seznamovala publikum s dějinami Chórku. Soubor od začátku funguje pod vedením Barbary Weiser, managerem je Marian Weiser. Hudebním zpracováním písní se zabývá v současné době Jiří Machač.

Během jubilejního koncertu, kterého se zúčastnili rovněž představitele obce se starostou Janem Lipnerem, a také hosté ze spřátelených obcí Lubomie a Bílsko-Bílá, se představily kromě Chórku soubory, které s ním pojí spolupráce a společné projekty. Byly to Soubor písní a tanců Suszanie (MS PZKO Horní Suchá) a nejmladší taneční soubor Antidotum. Kromě ostravské lidové kapely Šmykňa vystoupila také cimbálová muzika Friš z Ostravy. Velký potlesk dostal za své vystoupení Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej a taneční soubor Šmykňa.

Chórek zpíval písničky, které si lze poslechnout i na tři CD, pánové ze souboru připravili dodatečně ještě zábavnou scénku „S kopce jeď pomalu“. Překvapením byl Chóreczek, tj. vystoupení potenciálních nástupců, nejmladších dětí členů Chórku, které často společně s rodiči chodí na zkoušky a proto skvěle znají celý repertoár souboru.

CR

Projekt byl realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR

Štítky: , , ,

Komentáře

Čtěte také


#KTOTYJESTEŚ

REKLAMA Kapela Lipka
REKLAMA Uroczysta akademie

ZWROT TV

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test