Kam se vydat první prázdninový víkend? Máme pro Vás několik tipů:

1. Svatojánská noc
V páteční odpoledne se určitě zastavte na Zámeckém Vrchu v Cieszyně. Od 16 hodin budou tady připravené aktivity v rámci Svatojánské noci. Na účastníky čekají vystoupení regionálních souborů a kapel (Wałasi,Slezan, Bystrzyca), workshopy, jarmark řemesel.

2. Přednáška v Książnicy
Páteční setkání v Książnicy Cieszyńske v rámci cyklu Cymelia i osobliwości bude věnováno nejstarším evangelickým časopisům, které byly vydávané na Těšínsku. Přednášku na toto téma a prezentaci časopisů ze sbírky Książnicy předvede Rafał Cholewa.

3. Koncert k 35. výročí souboru Błędowice
U příležitostí 35 let od vzniku regionálního souboru Błędowice pořádá Místní Skupina PZKO v Bludovících slavnostní koncert. V sobotu od 16 hod. v Kulturním domě P. Bezuče v Havířově vystoupí: Mali Błędowianie, Błędowice a kapela Kamraci.

4. Vojenský piknik
V rámci dvoudenního Vojenského pikniku v polské obci Kończyce Wielkie, se bude konat přehlídka vojenských vozidel také v Cieszyně. Vozidla bude možné prohlédnout na cieszyňském náměstí v sobotu od 10 do 12 hodin.

5. Den obce Bocanovice
Obec Bocanovice společně s místními spolky chystá odpoledne plné hudby a zábavy. Po mší svaté, která začne ve 14 hod., na místní a přespolní čekají koncerty (Nowina, Druhá nahoda, Naděje, Konventor band), atrakce pro děti, občerstvení a večer diskotéka. Nebude chybět speciální pivo Bocón.

6. Hledání Chotěslavova pokladu
Kdo v sobotu navštíví Archeopark v Chotěbuzi, může se pokusit najít Chotěslavův poklad. Chotěslav,
maskot a pán Archeoparku, nechá účastníky dobrodružné hry sledovat stopy, které po sobě zanechali jeho poddaní, naši předkové.

7. Slezská noc
Hudební festival, který se tradičně koná na začátku léta ve Vendryni, propukne v sobotu v 15 hodin ve Vendryňském parku. Vystoupí skupiny Vixlaivant, Sweet leopard, Miloš Dodo Doležal, Morčata na útěku, Doga, Konflikt.

8. Týden evangelizace
Od 30 června do 8. července bude v polském Dzięgielowie probíhat Týden evangelizace. Na programu jsou evangelizační setkání, bohoslužby, přednášky, koncerty, workshopy pro dospělé, děti a mládež, diskusní skupiny.

9. Zahradní slavnost
Místní skupina PZKO v Rychvaldu zve své členy a ostatní zájemce v sobotu od 14 hodin do Domu PZKO a na zahradu. Vystoupí pěvecký sbor Lutnia, skupina Rychwałdzianie a s kabaretním představením – skupina Niezapominajki.

10. Festyn v Orlové-Porubě
Nejen v Rychvalu se bude o tomto víkendu konat zahradní festyn. Obdobnou akci chystají členové MK PZKO v Orlové-Porubě. Festyn na zahradě místního Domu PZKO proběhne v neděli od 15 hodin. Vystoupí Trzanowice a Old Boys Band.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test