Nadcházející víkend bude plný zajímavých akcí, stačí si vybrat:

1. Svátek tří bratří.
Od pátku do neděle v Cieszyně a Českém Těšíně bude probíhat Svátek tří bratří. Můžete se těšit na bohatý program: koncerty, výstavy, soutěže, sportovní akce, atrakce pro děti a mnoho dalších. Na cieszyňském náměstí vystoupí hvězdy polské hudební scény: Kasia Nosowska, Lady Pank, Shakin‘Dudy a další, do Českého Těšína přijedou například David Koller, Doga nebo Adam Mišík.

2. Setkání na zahradě
Místní skupina PZKO Trzyniec-Stare Miasto zve v pátek všechny sve členy a příznivce na setkání na zahradě. Od 16 hodin se bude připravovat vaječina.

3. Výstava Marka Santariuse
Fotografie Marka Santariuse bude možné o tomto víkendu zhlédnout v Domě PZKO v Albrechticích. Vernisáž výstavy Na krawędzi iluzji proběhne v pátek v 16 hodin. Fotografie budou k viděni v sobotou a neděli od 9 do 17 hodin.

4. Hudební léto
V pátek v park u rehabilitačního sanatoria v Karviné-Hranicích se bude konat koncert z cyklu Hudební léto. Od 18 hodin zde vystoupí Džetro (retro blues). Koncerty v rámci Hudebního léta se budou konat pravidelně.

5. Sraz Mustangů, Veteránů a US Cars
Od pátku do neděle se uskuteční již tradiční sraz Mustangů, Veteránů a US Cars v Milíkově. Kromě prezentace aut na programu bude i zábavný program, na své si přijdou jak děti tak dospěli. Nebudou chybět různé soutěže a vystoupení hudebních skupin.

6. Dolański Gróm
Hlavní hvězdou letošního ročníku festivalu, který proběhne v sobotu v areálu loděnice v Párku B. Němcové, bude jedna z nejpopulárnějších českých kapel Kryštof. Vystoupí také Lombard a Feel. Festival odstartuje v 16 hodin.

7. Výlet k pramenům Olzy
Skupina cyklistických nadšenců se v sobotu vydá k pramenům řeky Olzy. Na akci zvou Cyklistické sdružení Olza, Cyklistický klub Ondraszek a Místní skupina PZKO Český Těšín-Centrum. Sraz účastníků v 9 hodin v Městském lese v Jablunkově. Odjezd v 10 hod. 

8. Výlet na kolech 

V sobotu se můžete taky vydat na výlet na kolech společně z Místní skupinou PZKO Karviná-Staré Město. Sraz účastníků je v 9.45 hod. u Společenského domu, start v 10 hodin. Trasa povede po cyklistických stezkách podél Olše.

9. Bleší trh v Jablunkově
Akce proběhne v sobotu v parčíku za radnicí v Jablunkově od 8 do 15 hod. Výtěžek poputuje na pomoc opuštěným a týraným psům a na podporu záchytné stanice pro psy. Pořádá ZKO Jablunkov.

10. Těšínský rodinný výlet na kole
Víkend s rodinou? Vezměte kola a vydejte se společně s Turistickým klubem cyklistů Ondraszek do Cisownicy. Těšínský rodinný výlet na kole je naplánován na neděli, sraz v 10 hodin u sportovní haly v Cieszyně. Po přijezdu do Cisownicy čeká na cyklisty občerstvení, hry a soutěže.

(pe)

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test