1. Vaječina v PZKO
Na výbornou vaječinu zve v pátek Místní skupina PZKO Czeski Cieszyn-Park Sikory. Tradiční jarní akce pro členy MS a ostatní zájemce se bude konat od 18 hodin v v KASS Střelnice.

2. Koncert kapely Kollárovci
Přijďte oslavit výročí 665 let obce Bukovec s kapelou Kollárovci. Koncert se bude konat v pátek od 18 hodin v areálu Obecního úřádu v Bukovci. Občerstvení v areálu zajištěno.

3. Výstava grafiky v Avionu
Grafickou tvorbu dvou doktorandek Fakulty umění Institutu umění v Cieszyně bude možné zhlédnout v kavárně-čitárně Avion. Zahájení výstavy Marty Frąckowiak a Małgorzaty Szram-Lipki se bude konat v pátek v 17 hodin. Výstava potrvá do 30. června.

4. Dny Karviné
Pátek až neděle budou v Karviné patřit oslavám. Oslavy 750. narozenin města začnou v pátek v 15 hodin na Masarykově náměstí koncertem Jaroslava Uhlíře. Mezi účinkujícími budou také mj Ewa Farna, Slzy, No name, Chinaski. Nebudou chybět dětské atrakce, ohňostroj, projížďka historickým parním vlakem.

5. Těšínský svátek piva
Svátek piva, hudby a dobrého jídla v Cieszyně v Hallerově ulici bude trvat po celé tři dny. Krom ochutnávky piv a jídel na programu jsou atrakce pro celé rodiny, koncerty, soutěže, taneční zábava, dětské atrakce, ohňostroj.

8. Olsa Active Race
Běžecký závod napříč Euroregionem Těšínské Slezsko pokračuje v pátek, sobotu a neděli. Pátá etapa závodu povede v pátek z Istebné do Jablunkova, v sobotu další etapa z Jablunkova do Třince, poslední etapa pak v neděli z Třince do Českého Těšína.

9. Umělecké léto u Kossaků
Umělecké léto u Kossaků v Dvoru Kossaků v Górkach Wielkých odstartovalo tento týden. Během nadcházejícího víkendu na programu budou mj Międzynarodowe warsztaty działań kreatywnych a setkání z cyklu Rozmowy o Sztuce.

8. Dětský den na kolech
Turistický cyklistický klub Ondraszek zve v sobotu na cyklistický výlet u příležitostí Dne děti. Sraz v 10 hodin v areálu Pod Wałką w Cieszyně. Trasa povede cyklistickou stezkou podél řeky Olzy k ulici
Mała Łąka, kde na účastníky čekají soutěže, hry a společné posezení u ohniště.

9. Andělská harfa
V rámci cyklu koncertů Čtyři roční období vystoupí v nedělí v kostele Božího Těla v Jablunkově Jana Boušková, Jan Ostrý a Igor Františák. Koncert „Andělská harfa“ začne v 15.00 hodin, v podání Benewitzová kvarteta uslyšíme skladby Schumanna, Debussy‘ego a Ravela.

10. Školní radovánky
O nadcházejícím víkendu pořádá spousta polských škol v regionu radovánky, nebol-li „festyny“. Na „Festyn nie z tej ziemi“ zve v sobotu do zahrady českotěšínské Albrechtovy školy polská základní škola v Českém Těšíně. Ve stejný čas se bude konat i festyn v Horní Suché, letos s nazvem „Czterej pancerni i pies“. Skvělou zábavy chystají také v sobotu polská škola v Milíkově, v nedělí škola ve Stonavě.

(pe)

 

Štítky:

Komentáře

Čtěte také

REKLAMA Cafe Muzeum
REKLAMA Slam poetry CZ-PL show
Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test