JABLUNKOV / „Simsala Grimm nebo zmatek v Zemi pohádek“ – tento název získalo představení, které minulý týden zahráli žáci Základní školy Henryka Sienkiewicze v Jablunkově.

Zmatků bylo vážně spousta, i když pouze v příběhu, protože se pohádkové postavy nudily svými rolemi. Například Jeníček a Mařenka odmítali přijít k čarodějnici a Šípková Růženka nemohla najít své trpaslíky. Nicméně pro mladé herce to nebyl žádný problém a velmi dobře si vedli se svými hereckými úkoly.

Představení bylo založeno především na písních a tancích. Zajímavá choreografie přizpůsobená věku herců, barevné kostýmy a hudba tvořily harmonický celek. Každý z mladých herců mohl ukázat svůj talent, což bylo samozřejmě odměněno potleskem hrdých rodičů a prarodičů v publiku.

Režírování se zhostily učitelky prvního stupně a hudbu připravil Andrzej Macoszek. V představení hrálo sto žáků z 1. až 5. ročníku.

WIEK

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test