ČESKÝ TĚŠÍN, CIESZYN / O hledišti vyplněném do posledního místa i na schodech, jak tomu bylo v neděli v Těšínském divadle, snívají zajisté všichni divadelní tvůrci. Do Českého Těšína totiž v rámci 28. Mezinárodního divadelního festivalu Bez hranic přijel z Krakova Narodowy Stary Teatr z Krakowa s představením Wesele od Stanisława Wyspiańskeho v režií Jana Klaty. I když ne všechny divadelní představení prezentované v rámci festivalu jsou tak slavné, určitě všechny stojí za podívanou.


Festival, na kterém se v obou Těšínech prezentují divadla z Polska, Česka a Slovenska, nabízí různorodý repertoár. Na programu jsou i představení Těšínského divadla. Ve středu na mateřské scéně se představí Polská scéna s inscenací Job Interviews od Petra Zelenky v režií Katarzyny Deszcz, ve čtvrtek pak na českotěšínském náměstí Scena Bajka pozve na českou verzi pohádky O zbojníku Ondrášovi.

Podrobný program festivalu s popisem představení najdete na internetových stránkách festivalu. Stačí kliknou na banner festivalu na stránkách Zwrotu.
red

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test