CIESZYN / Letošní 11. Těšínská muzejní noc (Cieszyńska Noc Muzeów) se bude konat v pátek 25. května. Jednou s kulturních institucí, která ten den, respektive noc, nabídne zajímavý program pro všechny generace bude Książnica Cieszyńska.

Jelikož Polsko slaví Rok nezávislosti, nabídka Książnicy je laděná právě v tomto směru. Díky bezprostřednímu kontaktu s archiváliemi a rukopisy, hosté muzejní noci budou mít jedinečnou příležitost pocítit atmosféru, jež zavládla v roce 1918 roku.

Program letošní Muzejní noci zahájí koncert sboru Wyższobramski Chór Kameralny, posluchači budou mít také možnost zazpívat si se sborem. Do Książnicy přijde Józef Piłsudski, a kromě proslovu se účastníkům dostane možnosti pořídit si fotografií právě s ním. V nabídce je rovněž rodinná hra zaměřená na dějiny Polska. Kromě výstavy pojmenované Polski duch wolności. Sto książek na stulecie niepodległości k vidění bude rovněž expozice zaměřená právě na Józefa Piłsudského nebo dokumentární film o Těšínském Slezsku.

red

Štítky: ,

Komentáře

Čtěte také

Senat Rzeczypospolitej Polskiej Ministerstvo Kultury Fundacja MSZ Fortissimo haloCieszyn

www.pzko.cz www.kc-cieszyn.pl www.prekladypygmalion.cz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.
Projekt byl realizován za finanční podpory Úřadu vlády České republiky a Rady vlády pro národnostní menšiny.

Website Security Test